uued rehvi energiamärgised

Alates 1. maist 2021 nõuab Euroopa energiamärgiste regulatsioon meie varuosadena müüdavatel ja uute sõidukite rehvidel uue märgiste formaadi ja registreerimise (EPREL) kasutamist.
Ambitsioonikad eesmärgid

Euroopa Liit töötab hetkel selle nimel, et märkimisväärselt vähendada kasvuhoonegaaside emissiooni, eesmärgiga saavutada süsinikneutraalsus aastaks 2050. See nõuaks transpordiemissioonide vähendamist 60% võrra võrreldes 1990. aastaga.

Maanteetranspordi emissioonide vähendamine on selle eesmärgi saavutamisel üks peamisi meetmeid. Statistika põhjal tekitab maanteetransport 22% Euroopa emissioonist. Sellest omakorda on rehvide jõudlusel märkimisväärne mõju kütusekulule ja CO2 emissioonile, lausa kuni 20-30%.

Uus Euroopa märgisestandard tagab hea ligipääsu rehvide energiajõudlust puudutavale infole nii uute autode müügil kui ka rehvivahetuses (varuosade müük ja järelteenindus).
Selge energialiigituse süsteem

Kütusesäästlikud rehvid pakuvad mitmeid eeliseid:
  • madalam CO2 heitkogus, mis aitab vähendada kliimasoojenemise riske;
  • suurem ohutus tänu paremale ülevaatele, milline on su rehvide jõudlus märgadel, lumistel või jäistel teedel;
  • vähem teemüra, kuna keskkonnasõbralikkus tähendab ka väiksemat helireostust;
  • tõeline kulude kokkuhoid tänu optimaalsele kütusekulule.

sinu uus energiamärgis

Uus märgiseformaat

Oma energiamärgistelt leiad need uued elemendid:
  • uus jõudluse skaala: CO2 heitkogused ja haarduvus märjal teel on nüüd hinnatud vahemikus A-E, erinevalt varasemast A-G skaalast;
  • ikoonid, mis tähistavad rehvi sobivust halbadeks ilmastikuoludeks (lumi, jää);
  • (A-B-C) müraliigitus, mis tähistab vahemikke detsibellides;
  • märgisel on kuvatud ka rehvi mudeliandmed ja mõõdud. On ka QR-kood, mille skaneerimisel nutitelefoniga saad tutvuda täieliku andmete lehega Euroopa Liidu veebilehel.

mida see sinu jaoks tähendab?

Saadaval on uus teave

Sellele uuele regulatsioonile vastamiseks, teeme mõningaid muudatusi Renault võrgustikus, meie veebilehel ja meie kommunikatsioonis.

Alates 1. maist lisatakse uued rehvimärgised järk-järgult kõigisse meie digitaalsetesse suhtluskanalitesse (veebilehed, brošüürid jne), meie müügikampaaniatele, mis on otseselt seotud rehvimüügiga ja kõigisse meie edasimüüjate esindustesse.

Uued märgised lisatakse järk-järgult kogu uute autode veebipõhisesse ostuprotsessi (konfiguraator või lao otsing). Erinevate rehviostu protsesside puhul, nagu varuosade müügis või järelteeninduses, asendatakse varasemad märgised lihtsalt uue formaadiga.

avasta ka…

Uus energiamärgis
Uus energiamärgis
Regulatsioon ja EPREL registreerimine
Regulatsioon ja EPREL registreerimine
Valitud sõiduk varustatakse rehvidega, mis on märgitud antud hinnakonfiguratsioonis või ette nähtud antud mudelile ja antud velgedele kataloogis, mis on kättesaadav Renault veebilehel või esindustes ning kust leiab ka infot rehvide täpsemate omaduste kohta.

Tootmisprotsessi ja tarnetingimuste tõttu määratakse autole paigaldatavate rehvide konkreetne tüüp (ülaltoodud omadustega rehvide hulgast), alles vahetult enne sõiduki tarnimist kliendile.