Kuidas töötavad pistikhübriidautod?

Aku, sõiduulatus, laadimine - lisaks sisepõlemismootoritele ja elektrimootoritele nõuab ka hübriidautode kasutamine täiendavaid selgitusi.

Mis vahe on hübriidil ja pistikhübriidil?

E-Tech Plug-in - täiselektriline juhtimine
Erinevalt hübriidist saab pistikhübriidi vooluvõrgust laadida. See on varustatud suure mahutavusega akuga, mis on laetav pidurdusel tekkiva energiaga, kuid maksimaalse funktsionaalsuse saavutamiseks tuleb seda, nagu ka elektriautot, vooluvõrgust laadida. 

See funktsioon võimaldab läbida pikki vahemaid täiselektrilises režiimis ning kasutada ka erinevaid sõidurežiime, nagu Sport, mis on saadaval MULTI-SENSE süsteemi seadetes.

Kui suur on pistikhübriidi sõiduulatus täiselektrilises režiimis?

Suure mahutavusega aku
E-Tech laadimisvõimalusega hübriidautod on varustatud 9,8 kWh (400 V) akuga, mis kindlustab WLTP sõiduulatuseks linnatsüklis täiselektrilises režiimis 65 km.

Elektri- ja sisepõlemismootori kasutamine võimaldab E-Tech sõidukid käivitada täiselektrilises režiimis, ilma sisepõlemismootorit kasutamata. Naudi sõitmist hübriidrežiimis, mida võimaldab suure mahutavusega aku.

kui palju kilomeetreid saab sõita, enne kui pistikhübriidi aku tühjaks saab?

E-Tech tehnoloogia mitte ainult ei lae akut pidurdamisel ja aeglustusel, vaid optimeerib ka sinu auto elektrienergia kasutust.

Aeglustamisel toimib elektrimootor generaatorina, kogudes aeglustusel tekkiva energia ja suunates selle akusse. 

Pidurdamisel suudab elektrimootor ülejääva energia kokku koguda ja akule tagasi saata - kõik on planeeritud nii, et su aku ei oleks kunagi tühi!

kuidas pistikhübriidi laetakse?

Pistikhübriidautod saab ühendada vooluvõrku, et laadida akusse rohkem energiat kui tekib pelgalt aeglustamisel või pidurdusel. Sellisel juhul on kogu protseduur sama, nagu elektriautodel:
  • ühenda oma auto avalikku laadimisvõrku, mis on saadaval mõnedes parklates, autojagamisvõrkudes, kiirteeparklates või ka mõnedes autoesindustes;
  • ühenda oma auto kodusesse vooluvõrku või kasuta spetsiaalset seadet, mis võimaldab tunduvalt kiiremat laadimist.

kas pistikhübriidiga saab sõita ilma laadimata?

Muidugi. Võid sõita pistikhübriidiga ka seda vooluvõrgust laadimata. Kuigi see auto on loodud elektriautoks, mida toetab sisepõlemismootor, on akul tänu automaatsele energia taastootmisele alati teatav energiavaru.

Tutvu E-Tech Plug-In tehnoloogiaga