Solarbay

panoraamkatus Solarbay

Renault Scenic E-Tech 100% electric
Uuenduslik klaasist panoraamkatust Solarbay saab muuta tumedamaks või heledamaks kas osaliselt või täielikult, ühe nupuvajutuse või Google'i häälkäskluse abil. See tagab salongis soojusmugavuse ja optimaalse valguse igal aastaajal.

Solarbay - lihtne kasutada


kaasaegne tehnoloogia

Renault Scenic E-Tech 100% electric
rohkem kui 1 m2 tipptehnoloogiat
Solarbay kontseptsioon töötati välja Renault ja Saint-Gobaini koostöös. See põhineb Saint-Gobain Sekuriti poolt välja töötatud täiselektroonilisel süsteemil AmpliSky®, tehnoloogial, mis kasutab kahe klaasplaadi vahel PDLC-kilet, milles vedelkristallide orientatsiooni muudetakse elektripinge abil. See kontseptsioon võimaldas muuta katusejoone 30 mm madalamaks, mis parandab Scenic E-Tech 100% electric aerodünaamikat ja suurendab sõiduulatust.

Renault on ainus tootja, mis sellist mitmesuunalise efekti ja läbipaistvuse muutumisel leviva laine animatsiooniga "nutikat" klaaskatust pakub.

* polümeerses aines hajutatud vedelkristallid

jätkusuutlikuks loodud

Renault Scenic E-Tech 100% electric
klaaskatus, mida saab taaskasutada ja parandada
Scenic E-Tech 100% electric Solabay klaasikihtide tootmisel kasutatakse ~50% ulatuses Saint-Gobain Sekuriti tehaste autoklaaside tootmise erinevatest etappidest pärit ümbertöödeldud klaasikilde.

Tänu kahele mikroskoopilisele paneelide kihile tagab Solarbay kasutamise ajal suurepärase soojusisolatsiooni. Veelgi enam, selle süsiniku jalajälg on väiksemm kui klassikalistel panoraamkatustel.

Pärast kasutusea lõppu suunatakse klaasid purustamise ja filtreerimise teel taaskasutusse, tänu millele saab neist toota uusi autoklaase. PDLC- ja PVB*-kilesid saab taaskasutada muudel eesmärkidel. See tähendab, et kogu Solarbay mahust on taaskasutatav üle 90%.

Vigastuse korral saab katust parandada sama lihtsalt kui tavalist lamineeritud klaaskatust, kuna iga elementi saab eraldi välja vahetada.

* Polüvinüül-butüraal