Scenic E-Tech 100% electric solarbay®

klaasist panoraamkatus solarbay®

Renault Scenic
Uuenduslik klaasist panoraamkatus solarbay® muudab ühe nupuvajutusega või Google'i häälkäsklusega läbipaistvuse taset vastavalt vajadusele – täielikult või osaliselt. See tagab soojusmugavuse ja optimaalse valgustuse salongis igal aastaajal.

solarbay® - lihtne kasutada


tipptehnoloogia

technology - solarbay - Renault Scenic E-Tech 100% electric
1 m2 tihendatud tehnoloogiat
Solarbay® kontseptsioon sündis tänu Renault’ ja Saint-Gobaini koostööle ja põhineb Saint-Gobain Sekuriti välja töötatud AmpliSky® elektroonilisel süsteemil. Selles tehnoloogias kasutatakse kahe klaasplaadi vahel PDLC* fooliumi, milles vedelkristallide orientatsioon muutub tänu elektripingele. Antud kontseptsioon lisab sõiduki kõrgusele vaid 30 mm, mis parandab Scenic E-Tech 100% electric'u aerodünaamikat ja suurendab selle sõiduulatust.

Renault on ainus tootja, kes pakub sellist tüüpi nutikat katust, millel on toimib mitmesuunaliselt ja millel on laineanimatsioon avamisel ja sulgemisel.

* polümeerses aines hajutatud vedelkristallid

säästvalt arendatud

recyclability- solarbay - Renault Scenic E-Tech 100% electric
klaaskatus, mida saab taaskasutada ja parandada
Scenic E-Tech 100% electric'u solarbay® klaasilehtede tootmisel kasutatakse ~50% ulatuses klaasipuru, ehk Saint-Gobain Sekurit tehaste autoklaasi tootmise erinevatest etappidest pärit taaskasutatud klaasi killukesi. Tänu kahele mikroskoopilisele kihile nendel klaasidel tagab solarbay® kasutamise ajal suurepärase soojusisolatsiooni. Selle süsiniku jalajälg on samuti madalam kui klassikalistel klaaskatustel.

Pärast kasutusea lõppu suunatakse klaasid lihvimise ja filtreerimise läbi taaskasutusse, et neist saaks uued autoklaasid valmistada. PDLC ja PVB* kilesid saab taaskasutada muudel eesmärkidel. Tulemuseks on, et solarbay® kogu taaskasutatava massi tase on rohkem kui 90%.

Kahjustuse korral saab klaasi parandada sama lihtsalt kui klassikalisel kihtkatusel, sest iga osa saab eraldi välja vahetada.

* Polüvinüül-butüraal