ohutusmehhanismid ja -funktsioonid

üle 30 kaitsva ohutusmehhanismi

Renault Scenic      

täiustatud juhiabisüsteemid

Auto täiustatud juhiabisüsteemid kasutavad nutikaid tehnoloogiaid, andureid, tarkvara, kaameraid jne, et täita kolme peamist ülesannet:
- ohutus: süsteemid analüüsivad olukorda teel, hoiatavad juhti ohtude eest ning võivad tegutseda iseseisvalt otsese ohu korral;
- juhtimine: tehnoloogiad toetavad liikumisprotsessi, tagavad ohutuse ja mugavuse;
- parkimine: parkimisabisüsteemid lihtsustavad manöövrite sooritamist ning kaitsevad autot ja keskkonda, milles see liigub.
juhiabisüsteemid
parkimisabisüsteemid
ohutusabisüsteemid

ohutusmehhanismid

Renault arendab pidevalt uuendusi kaasaegsete ohutussüsteemide teadus- ja arendustegevuseks loodud laboratooriumis ja tänu ainulaadsele koostööle tuletõrjega, mis sai alguse 2010. aastal. Üle 2000 patendi on registreeritud erinevatele lahendustele nagu QRescue, Fireman Access või SD Switch.
REALISTLIK VAADE
Realistic design - Renault Scenic E-Tech 100% electric
realistlik vaade maanteeliiklusele
Süsteemiga active driver assist varustatud Scenic E-Tech 100% electric kuvab armatuurlaual modelleeritud pildi liiklusest, et paremini visualiseerida ja anda parem ülevaade ümbritsevast keskkonnast.
AVARIIJÄRGNE PIDURDUSSÜSTEEM
Active emergency braking - Renault Scenic E-Tech 100% electric
avariijärgne pidurdussüsteem
Süsteem, mis hoiab ära edasisi õnnetusi, rakendades pärast kokkupõrget automaatselt pidureid. Aitab ära hoida (või leevendada) sekundaarseid kokkupõrkeid, mis võivad tekkida siis, kui sõiduk jätkab sõitu, olles juhi kontrolli alt väljunud.
QRESCUE
Qrescue - Renault Scenic E-Tech 100% electric
Qrescue: QR-kood mis aitab aega säästa
Paigutatakse standardvarustuses* Renault Scenic E-Techi 100% electric'u esi- ja tagaklaasile, tuletõrjujatega kokkulepitud kohta, et hõlbustada nende sekkumist. QR-kood võimaldab hädaabiteenistustel lihtsalt skannides kiiresti ligi pääseda sõiduki tehnilisele teabele, säästes sellega kuni 15 minutit sekkumisaega.​

* aastast 2022
SAFETY SCORE
Safety score - Renault Scenic E-Tech 100% electric
Safety score
Safety score süsteem aitab juhti, analüüsides kiirust, teekonda ja ohutut pikivahet sõidu ajal. Iga sõidu lõpus kuvab see juhi punktisumma vahemikus 0 kuni 100. Selle põhjal võib see anda juhile individuaalset nõu, mis aitab tal sõidukvaliteeti parandada.

passiivne turvalisus

Olle juba üle 50 aasta olnud oluline tegija ohutuse alal, jätkab Renault oma sõidukite passiivse turvalisuse uuendamist ja arendamist, olles vähendanud liiklusohvrite arvu viis korda. Tänu human first program'ile suurendame kõigi liiklejate igapäevast liiklusohutust. Selle programmi raames on ka Scenic E-Tech 100% electric loodud kaitsma sind igal sõiduhetkel.